Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiła aplikację „Caritas” na urządzenia mobilne. Znajdują się w niej informacje zarówno dla szukających pomocy, jak i dla tych, którzy chcieliby jej udzielić. Przy jej użyciu będzie można wskazać drogę potrzebującemu do właściwego punktu pomocowego, czy w szybki sposób przekazać darowiznę na wybrany cel charytatywny.

Aplikacja posiada 3 główne zakładki: „jednostki”, „aktualności” oraz „pomagam”.  W pierwszej z nich znajdziemy opisy placówek pomocowych prowadzonych przez naszą Caritas, dane kontaktowe i godziny ich otwarcia. Zakładka ta może być również pomocna we wskazaniu drogi do danej jednostki Caritas poprzez połączenie z nawigacją. W kategorii „aktualności” publikować będziemy informacje o wszystkich ważnych wydarzeniach w naszej Caritas. Kolejna zakładka „pomagam” pozwala na wsparcie i zaangażowanie się w akcje, które prowadzi nasza organizacja. Kilkoma kliknięciami można przelać środki na pomoc potrzebującym.

Aplikacja Caritas jest do pobrania za darmo w sklepach Google Play i App Store. W wyszukiwarce sklepu należy wpisać „Caritas” i wybrać propozycję firmy INDICO+PLUS. Po zainstalowaniu należy wybrać Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W najbliższym czasie aplikacja ma zostać poszerzona o kolejne usługi.