Zwracamy się o pomoc dla Gnieźnian poszkodowanych w wypadku drogowym, który miał miejsce 7. maja w Nowej Wsi pod Duklą w powiecie krośnieńskim.

    Czwórka młodych ludzi, przyjaciół, wracała z majówki, jednak w wyniku tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 19 nie dotarli do swych domów w Gnieźnie.

   W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: cysterna, ciężarówka z naczepą i osobówka z przyczepką, którą podróżowali Gnieźnianie. Tragiczne w skutkach zagrożenie na drodze stworzył kierujący cysterną. Nie zachowując należytej ostrożności na łuku drogi doprowadził do przewrócenia się pojazdu i zderzenia z jadącą na drugim pasie ciężarówką i samochodem osobowym. W wyniku rozszczelnienia się cysterny na drogę oraz na uczestniczące w wypadku pojazdy rozlał się aceton, a następnie wybuchł pożar.

W wypadku ucierpiało czworo Gnieźnian. Dwoje z nich, najbardziej poszkodowanych, z ciężkimi poparzeniami ciała trafiło do szpitali. 26-letniego Tomka i 24-letnią Emilię czeka długotrwałe i kosztowne leczenie.

       W imieniu poszkodowanych i ich rodzin zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc finansową, która pozwoli tym młodym ludziom wrócić do zdrowia. Za okazane wsparcie składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

Zdjęcia publikujemy za zgodą Krosno112.pl.