W sobotę 11 maja 2019 roku Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kłecku już po raz piętnasty zorganizował Kolorowy Rajd Integracyjno-Sportowy. Tegoroczny odbył się pod hasłem „Istny cyrk”.
Patronat nad imprezą podobnie jak w poprzednich latach objął Burmistrz Miasta i Gminy Kłecko pan Adam Serwatka.

     Głównym celem rajdu jak co roku była popularyzacja czynnych form wypoczynku, promocja zdrowego stylu życia, integracja środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, a także ukazanie piękna Ziemi Kłeckiej.
     W rajdzie wzięło udział ponad 200 osób z powiatu gnieźnieńskiego, głównie uczniowie m.in. Szkoły Podstawowej nr 6 i 9 z Gniezna, Mieleszyna, Karniszewa, Kłecka, SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW z Kłecka, podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gniezna. Ponadto podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza” z Gniezna, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna i Kłecka, a także osoby indywidualne. Rajdowicze pokonali 8-kilometrową trasę, która prowadziła z Ułanowa do Kłecka. Natomiast dla osób ze słabszą kondycją przygotowana była 2-kilometrowa trasa przebiegająca w części nowo powstałym deptakiem nad jeziorem Gorzuchowskim w Kłecku.
     Na mecie rajdu, która zlokalizowana była jak zawsze na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku, przy ul. Targowej 6, czekały liczne atrakcje, które zapewniła firma animacyjna „Pomysłowy Dobromir” z Inowrocławia. Wśród nich znalazły się pokaz mega baniek mydlanych, modelowanie balonów, malowanie twarzy oraz gry i zabawy sprawnościowe, takie jak wyścig na nartach, bieg szalonej muchy, mega memory. Przez cały czas o dobrą zabawę dbał Klown Roman, który rozweselał i zarażał dobrym humorem.
     Na mecie tradycyjnie czekał na wszystkich ciepły posiłek, kiełbaska z grilla i bigos. Dużą popularnością jak zawsze cieszyło się stoisko z watą cukrową.
     Za zwycięstwo w konkurencjach oraz udział w rajdzie na uczestników czekały nagrody ufundowane przez Urząd Miejski Gminy Kłecko, który współfinansował rajd w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej
Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kłecku dziękują wszystkim za udział w rajdzie.
Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Kłecko panu Adamowi Serwatce
za współfinansowanie rajdu,
panu Dariuszowi Pilakowi Przewodniczącemu Rady Powiatu Gnieźnieńskiemu za obecność,
wolontariuszom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłecku za pomoc w przygotowaniach
i przeprowadzeniu imprezy,
a także firmom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania.