5 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kłecka uczestniczyli w XXIII Regionalnej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Witkowie.

Oto relacja fizjoterapeutki Magdaleny Rurek:

W dniu 5 października pojechaliśmy na XXIII Regionalną Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych do Witkowa pomimo deszczu i wiatru dopisywały nam humory. Kiedy skończyła się część oficjalna nie mogliśmy doczekać się swoich dyscyplin sportowych. Pięciorgu uczestników naszych WTZ w Kłecku udało się pokonać przeciwników i zająć miejsca na podium, kilkoro z uczestników pokonało swoje rekordy życiowe. W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy 2 miejsce na 16 drużyn, nasza radość była naprawdę duża ponieważ wygraliśmy nie tylko ze sobą i swoimi słabościami ale także ze wspaniałymi sportowcami z innych drużyn.

W konkurencjach indywidualnych miejsca zdobyli:

I Leszek Lenarczyk – za bieg na 40 m

II Łukasz Paluch – za skok w dal

III Łukasz Paluch – za rzut ringo

II Elżbieta Kaczmarek – za skok w dal

II Elżbieta Bartkowiak – za rzut piłką do kosza.

Najgłośniejszym kibicem i wsparciem dla uczestników WTZ Kłecko była Magda Rurek.