29 października w odpowiedzi na zaproszenie SOSW w Kłecku, Grupa Niepokornych z kłeckiego Warsztatu Terapii Zajęciowej uczestniczyła w VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Ekologicznej “Zielone nuty”. Niepokorni zaprezentowali się z piosenką “Ziemio moja”.

Oto relacja uczestników z Festiwalu:

     29 października w odpowiedzi na zaproszenie SOSW w Kłecku, udaliśmy się do malowniczego miejsca niedaleko Kiszkowa, a dokładnie Rancza w Dolinie. Skład pięcioosobowy: Angelika, Elżbieta, Justyna, Patryk i Janusz. Opiekunowie: pani Hania oraz muzykoterapeuta pan Robert.
    Po przyjeździe zostaliśmy powitani przez przedstawiciela gospodarzy, pana Przemka. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn festiwalu „Eko eko ekologia” i rozpoczęło się wielkie śpiewanie. Wystąpiło dziewięć placówek z Kłecka, Łopienna, Poznania, Gniezna i Słupcy. My zaprezentowaliśmy piosenkę „Ziemio moja” na melodię znanego utworu disco polo „Żono moja”. W trakcie występu i po jego zakończeniu widownia klaskała, a znane fragmenty śpiewała wspólnie z nami. Mieliśmy możliwość wykazania się także wiedzą o tematyce ekologicznej. Po ostatnim występie dla wszystkich przygotowany był posiłek. Odbyła się także krótka zabawa taneczna. Następnie jury ogłosiło wyniki. Nasza placówka została wyróżniona za „Wyjątkowy styl i poczucie rytmu w miłości do ziemi”.
Wspólnym zdjęciem zakończyliśmy nasz udział w festiwalu.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, każdy uśmiech i miło spędzony czas.

Grupa Niepokorni
Angelika, Elżbieta, Justyna, Patryk, Janusz