W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których Caritas przygotuje świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych.

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

Zbiórka w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zostanie przeprowadzona w sieciach handlowych: Kaufland, Biedronka, Lewiatan, MILA, LIDL, TESCO oraz wielu innych sklepach lokalnych.

W Gnieźnie żywność będziemy zbierać w sklepie Kaufland, w sklepach LIDL, Biedronka oraz w sklepach sieci „Społem” („Trzynastka”, Sklep Nr 28 ). Korzystać będziemy z pomocy wolontariuszy z gnieźnieńskich szkół. Młodzież będzie posiadała kamizelki i identyfikatory Caritas.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).