Dzięki dotacji Powiatu Inowrocławskiego, w ciągu ostatnich 9 miesięcy, Dom Aniołów Stróżów realizował program „Moje życie aktywne i twórcze”. Program przeznaczony był dla młodzieży, podopiecznych kruszwickiej placówki Caritas i miał na celu przeciwdziałanie wykluczeniu, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, wzrost wiedzy.

Młodzież mogła uczestniczyć w:
– zajęciach kulinarnych- podczas których, oprócz przygotowywania potraw, dowiedziała się jak komponować swój codzienny jadłospis, które produkty są pełnowartościowe, co to znaczy zdrowo się odżywiać.
– zajęciach z muzyki/tańca- podczas których można było zapoznać się z różnymi rodzajami tańca nowoczesnego (m.in. belgijką) oraz przygotować wokalnie do Konkursu Poezji Religijnej i Imprezy Końcowej.
– Klubie Historycznym- zapewniającym młodzieży wiedzę dotyczącą dziejów Kruszwicy i regionu nadgoplańskiego (zajęcia kończyły się Konkursem Historycznym). Członkowie Klubu mogli też obejrzeć najnowsze filmy historyczne: „Piłsudski” i ”Legiony”.
Dużą popularnością cieszyły się zajęcia sportowe – wyjścia na basen, siłownię, kręgle, tenis stołowy, gry świetlicowe (szachy, warcaby), dart.

Tekst: Piotr Olubiński
Zdjęcia: Hanna Olubińska