W roku św. Józefa, dzień po zawierzeniu Narodu i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi seniorzy gnieźnieńskiej Caritas udali się na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Przed Cudownym Obrazem Świętej Rodziny gnieźnieńscy pielgrzymi powierzyli swe troski Opiekunowi Jezusa ufając, że św. Józef jest niezawodnym orędownikiem u Boga i pomocnikiem w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. W kaliskiej bazylice podopieczni i wolontariusze Caritas uczestniczyli we Mszy świętej oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.
W drodze do Sanktuarium uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Gołuchowie, gdzie zwiedzili z przewodnikiem piękny Zamek Książąt Czartoryskich oraz mieli okazję pospacerować po największym w Wielkopolsce ogrodzie w stylu angielskim. Słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu malowniczego parku krajobrazowego i pozytywnie wpłynęła na nastroje uczestników wyjazdu.

Tekst: Marta Knaź-Nowak
Zdjęcia: Marzena Tyczka, Marta Knaź-Nowak

Wyjazd był finansowany ze środków Programu „Na codzienne zakupy”, realizowanego dzięki wsparciu Jeronimo Martins, przy współpracy z Caritas Polska.