Imprezą Końcową, kruszwicka placówka Caritas podsumowała realizację dotacji otrzymanych w 2022 r.

    Dom Aniołów Stróżów realizował w bieżącym roku 5 dotacji: 3 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, po 1 z Gminy Kruszwica i Kulczyk Foundation. Skierowane one były do młodzieży i seniorów. Kierownik DAS Piotr Olubiński podkreślił, że dotacje te pozwoliły na prowadzenie szerokiego programu zajęć obejmujących: ochronę zdrowia (w tym zajęcia z fizjoterapeutą, psychologiem, technologiem żywienia), zajęcia sportowe (w tym wizyty na basenie, siłowni i kręgielni), rekreacyjne, wycieczkę do Szubina i Lubostronia , organizację Festynu Rodzinnego, zajęcia kulturalne (wizyty w kinie i teatrze), muzyczne, plastyczne, fotograficzne i wiele innych.

   Dorobek tych zajęć zaprezentowano w obecności kruszwickich radnych (Teresy Tenerowicz i Macieja Szporolowskiego) i zaproszonych gości, w czasie specjalnego koncertu, na którym wystąpili m.in. Łukasz Sochowski, Hanna Olubińska i chór składający się z seniorów – uczestników zajęć muzycznych.

   Chcąc uczcić 600-rocznicę nadania praw miejskich Kruszwicy, na wystawach fotograficznej i plastycznej zaprezentowano prace poświęcone gównie kruszwickim zabytkom i przyrodzie nadgoplańskiej. Wręczono nagrody w konkursach: kulinarnym (I miejsce zajęła Anna Urbańska), XVI Konkursie Plastycznym „Pod skrzydłami Anioła…” (zwyciężyły Taisiia Korbasiuk i Wanda Matysiak) i fotograficzno-historycznym (zwyciężył Krzysztof Kupidura). Prowadzący zajęcia specjaliści otrzymali specjalne dyplomy. Imprezę zakończyła konsumpcja zdrowego żywienia   i łącząca pokolenia wspólna zabawa.

Tekst: Piotr Olubiński

Zdjęcia: Andrzej Gralak