Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności
i złóż ofiarę do skarbonki.

Świadomie przygotujmy się do Wielkanocy poprzez post, modlitwę oraz jałmużnę. Jak mówi Papież Franciszek w swym orędziu na Wielki Post: „Także dzisiaj ważne jest wezwanie ludzi dobrej woli do dzielenia się swoimi dobrami z najbardziej potrzebującymi poprzez jałmużnę, jako formę osobistego uczestnictwa w budowaniu świata bardziej sprawiedliwego. Dzielenie się w miłości czyni człowieka bardziej ludzkim; gromadzenie grozi upodleniem go, zamknięciem w egoizmie.”

Dobrą okazją do czynienia dobra w tym szczególnym czasie jest skarbonka na jałmużnę wielkopostną. Papierowe skarbonki można nabyć w parafiach. Zachęcamy aby przez cały okres Wielkiego Postu wrzucać do nich dowolne kwoty, które są konkretną rezygnacją z codziennych przyjemności np. słodyczy. Twoje wyrzeczenia wielkopostne my zamienimy na konkretną pomoc – starszym osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
Jeśli nie uda Ci się nabyć papierowej skarbonki, możesz wpłacić jałmużnę przelewem internetowym.

WIRTUALNA SKARBONKA


Po kliknięciu przycisku z określoną kwotą zostaniesz przekierowany do systemu płatności Tpay.com, który pozwoli Tobie na wykonanie szybkiego przelewu internetowego lub opłacenie Wirtualnej Skarbonki kartą.