W sobotę 18 maja podopieczni, wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wspólnoty Caritas do Niepokalanowa, organizowanej pod hasłem: „Kto uratuje świat, jeśli nie ja?”.

Patronami tegorocznej Pielgrzymki byli św. Maksymilian Maria Kolbe oraz św. Jan Paweł II, który 18 maja 2019 roku skończyłby 99 lat.
Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Msza Święta w Bazylice z homilią bp Wiesława Szlachetki, który zwrócił się do wolontariuszy i pracowników Caritas słowami: „dajecie swoje życie, by ratować życie innych”.
Pielgrzymi mieli też okazję wysłuchać koncertu chrześcijańskiego rapera Tau oraz zwiedzić Muzeum Papieskie i Muzeum św. Maksymiliana.
W drodze powrotnej pielgrzymi z Gniezna zatrzymali się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie majowym, a także zwiedzili dom narodzin św. Siostry Faustyny w Głogowcu.
Pielgrzymka była okazją do podziękowania Bogu za cały rok pracy, a także wymiany wzajemnych doświadczeń między uczestnikami.

Wyjazd był wspófinansowany ze środków Programu „Na codzienne zakupy”, realizowanego dzięki wsparciu Jeronimo Martins.