W sobotę, 1 czerwca 2019 r., na Osiedlu Zagople w Kruszwicy, odbył się Festyn Rodzinny uświetniający obchody Dnia Dziecka.

Organizatorami festynu były: Dom Aniołów Stróżów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Stowarzyszenie Krusza i Komitet Osiedlowy nr 3. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Były m.in.: dmuchany plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, chusta animacyjna, pokaz mega baniek mydlanych, gry, zabawy oraz cieszący się wielkim powodzeniem, pokaz mega piany. Dzieci mogły zatańczyć taniec Zumba, brać udział w konkursie plastycznym „Sport oczami dziecka”, rozwiązać krzyżówkę o Kruszwicy. Specjalne stoiska miały : kruszwicka policja, straż pożarna i WOPR. Dzieci mogły za darmo dostać watę cukrową, cukierki i napoje. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcyjnych nagród dla zwycięzców konkursów prowadzonych przez Pomysłowego Dobromira.
    Jak powiedział kierownik Domu Aniołów Stróżów, Piotr Olubiński „Uśmiech i zadowolenie dzieci były najlepszym podsumowaniem kilkugodzinnej imprezy. Dla dzieci i kochających ich rodziców zawsze warto organizować tego typu festyny”.

Tekst : Piotr Olubiński
Zdjęcia: Hanna Olubińska