W niedzielę, 6 października br., w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, podczas której odznaczenie „Ambasador SM” przyjął ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Gala była zwieńczeniem tegorocznej, ogólnopolskiej kampanii społecznej „SyMfonia serc”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej dot. choroby stwardnienia rozsianego. Odznaczenia PTSR w kategorii „Ambasador SM” otrzymują osoby „mające zasługi w podnoszeniu świadomości związanej ze stwardnieniem rozsianym i upowszechnieniem wiedzy o chorobie”. Ks. prałat Krzysztof Stawski odbierając nagrodę podziękował za takie wyróżnienie, podkreślając jednocześnie, że traktuje je jako podziękowanie za lata współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego o. w Gnieźnie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pracowników Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – To praca zespołowa, dzięki pracownikom udaje się nam pochylać nad każdym chorym – mówił dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – kontynuujemy pracę, która już była rozpoczęta i mamy nadzieję, że nadal będzie się ona rozwijać. Bóg zapłać!