W czwartkowe południe seniorzy, podopieczni gnieźnieńskiej Caritas spotkali się na pikniku integracyjnym w Stajni Jantar w Gnieźnie.

Uczestnicy spotkania chętnie korzystali z dostępnych atrakcji, takich jak pieczenie kiełbasek przy ognisku, zabaw tanecznych, czy zwiedzania stajni. Rozmowy na świeżym powietrzu umilał specjalnie zaproszony na tę okazję gość – pan Zbigniew Pluta sympatyk okresu  średniowiecza. Dzięki jego barwnym opowieściom można było przenieść się na chwilę do tamtych czasów,  przymierzyć strój rycerski czy spróbować swych sił w strzelaniu z łuku do tarczy.
Sporą atrakcją dla biesiadowników był bliski kontakt ze zwierzętami, które na co dzień zamieszkują to miejsce. Widok swobodnie biegających, popisujących się przed publicznością koni, urzekł naszych seniorów. Sporo wrażeń dostarczyły też przejazdy bryczką po pobliskim lesie.
Wypoczynek w plenerze umilała wszystkim nie tylko piękna pogoda, ale też dobra kuchnia gospodarzy – pachnące, świeżo upieczone ciasto oraz pyszny żurek.
Po długim okresie domowego odizolowania takie plenerowe spotkanie w bliskim kontakcie z naturą dostarczyło wszystkim przyjemnych wrażeń i odprężenia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektów “Na codzienne zakupy” oraz Senior Caritas – “Nie jestem sam” realizowanych dzięki współpracy z Caritas Polska i Fundacji Biedronki.