Od niedzieli rusza kolejna edycja najstarszej akcji Caritas. Zapoczątkowane w 1994 r. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, dzięki świecom rozprowadzanym w parafiach, pozwala zebrać fundusze na potrzeby najmłodszych.

Świeca Caritas i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom powstały z myślą o najmłodszych, pochodzących z mniej zamożnych lub dysfunkcyjnych rodzin. Od lat otwierają serca darczyńców, dzięki czemu dzieci wyjeżdżają na kolonie, otrzymują darmowe posiłki, stypendia oraz wsparcie w rehabilitacji i leczeniu. Korzystają także ze świetlic Caritas, w których mają zapewnioną pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia, wycieczki oraz bezpieczne i ciepłe schronienie w ciągu dnia.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, dzięki której w prosty sposób można pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej kolejnej edycji Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała świece, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w naszych świetlicach, czy też w domach dziecka.
W tym roku Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała 30 tys. dużych świec oraz 26 tys. małych. Świece, tak jak każdego roku rozprowadzane będą w parafiach. Koszt dużej świecy to 15 zł, małej – 7 zł. Złotówka z każdej nabytej świecy pozostaje w parafii i zostanie wykorzystana na działania charytatywne, zaś 10 gr. z dystrybucji każdej świecy wigilijnej będzie przekazane na konto Caritas Polska i w tym roku przeznaczone m.in. na wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie.