Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w 2021 roku w ramach: „X otwartego konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie udzielania pomocy osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz osobom im najbliższym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2020-2022”, realizowała na terenie województwa wielkopolskiego projekt: „Aktywny i społeczny powrót”.

W okresie 2021 roku osiągnęliśmy następujące rezultaty:
– Liczba godzin wsparcia psychologicznego – 20
– Liczba godzin wsparcia prawniczego – 20
– Liczba godzin wsparcia/aktywizacji zawodowej – 180
– Liczba godzin zajęć z aktywizacji społecznej i zawodowej w warsztacie i w terenie – 1550
– Liczba osób – pozbawionych wolności, zwalnianych z zakładów karnych, aresztów śledczych, osób im najbliższym – którym udzielono wsparcia – 58
– Liczba osób, które w sposób pośredni skorzystały z efektów projektu – mieszkańcy naszych placówek, odbiorcy naszych działań, społeczność lokalna – 320
Liczba zorganizowanych imprez do lokalnej społeczności, dzięki inicjatywie osób skazanych – 5

Celem tego projektu było umożliwienie powrotu do aktywnego i odpowiedzialnego uczestniczenia w życiu społecznym osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz osobom im najbliższym.
Niniejszy cel realizowaliśmy poprzez:
– aktywizację społeczną,
– aktywizację zawodową.

Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej w Gnieźnie i biuro projektu czynne było od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-15.00:
Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej
62-200 Gniezno
Os. Orła Białego 20
www.caritas.gniezno.pl
Koordynator – Wojciech Tomaszewski – tel: (0-61) 425-58-06, programy@caritas.gniezno.pl