Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację pana Andrzeja. Mężczyzna jest niepełnosprawny od urodzenia i od wielu lat z pomocą rodziny stawiał czoła chorobie. Niestety w sierpniu 2021 roku stan zdrowia pana Andrzeja znacząco się pogorszył, ma coraz mniej sił by sprostać nawet zwykłym codziennym czynnościom. Obecnie tylko systematyczna, częsta rehabilitacja jest w stanie pomóc panu Andrzejowi odzyskać samodzielność.

Publikujemy prośbę mamy pana Andrzeja, która sprawuje nad nim opiekę.

Na takie chwile nie da się w żaden sposób przygotować. Przychodzą nagle i odwracają nasze życie do góry nogami. Zwłaszcza, gdy jest się młodą mamą, która staje w obliczu tak wielkiego wyzwania. Od tamtej chwili minęło już tyle czasu. Mój syn jest już dorosły, ma 42 lata. Nasza codzienność nie jest kolorowa i beztroska, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by była jak najlepsza…

Choroba towarzyszy Andrzejowi od zawsze. Syn urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i od pierwszych chwil swojego życia musiał stawiać czoła ograniczeniom i przeszkodom, które stawały na jego drodze po sprawność. Mimo, że syn nie mógł chodzić, był w stanie wykonywać wiele czynności samodzielnie. Potrafił przygotować sobie jedzenie, ubrać się, a przy kąpieli potrzebował jedynie niewielkiej pomocy. 

Od samego początku jedynym sposobem na walkę o jak największą sprawność syna jest żmudna i długotrwała rehabilitacja. Zdaniem lekarzy Andrzej powinien również odbyć dwutygodniowy turnus mający na celu rehabilitację neurologiczną. To zapewni jeszcze lepsze rezultaty, da szansę na dalsze postępy i większą samodzielność.  

Nie mam innego wyjścia niż prosić Was o wsparcie. Do tej pory jakoś udawało nam się utrzymywać Andrzeja w formie, zapewniać systematyczną rehabilitację i opiekę, ale od sierpnia 2021 roku syn zaczął słabnąć w oczach. Nie miał nawet siły podnieść szklanki z wodą, był apatyczny, bez życia. Obecnie turnus to nasza nadzieja, której nie możemy stracić, dlatego bardzo proszę o pomoc!

Dołączamy do tej prośby i zwracamy się do Was drodzy darczyńcy o wsparcie. Wpłaty prosimy kierować na konto Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej: PKO Bank Polski 26 1020 4115 0000 9102 0050 0272 z dopiskiem:  “DLA ANDRZEJA MIKOŁAJCZAKA”