11 stycznia 2023 w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kłecku odbyło się spotkanie noworoczne, na które zaproszeni zostali rodzice i opiekunowie uczestników.

Zaprezentowana została jasełka, w której uczestnicy skierowali do Boga nurtujące ich jako osoby niepełnosprawne pytania.
Podstawowymi były te o własne ograniczenia: Ja to nie mogę wszystkiego… czemu muszę być osobą niepełnosprawną? Bo ja bym chciał jeździć samochodem, pograć w piłkę, zrobić tyle rzeczy co inni, a nie mogę. I tak mnie to wkurza…czemu ja?
Co ja z tego życia mam?… Chciałbym założyć rodzinę i co? Też nie mogę…
to co ja mogę…jakim jestem człowiekiem?
Ale były też te dotyczące zawieruchy wojennej za wschodnią granicą: Moje serce przepełnione jest lękiem i niepokojem.. bo ta wojna, ja nie rozumiem, ja nie pojmuję… jak tak można? Czemu Bóg nic z tym nie zrobi? Czemu nie pośle dobrych ludzi do tych złych…a czemu ci źli nie posłuchają tych dobrych? Cierpienie ludzkie jest tak ogromne…nie rozumiem… Jak nie zwariować? Jak nie dać zmusić się do nienawiści?
Odpowiedzią na wyrażone wyżej pytania i wiele innych, które noszą w sobie był głos Boga: Ja wiem jakie z wami wiążę plany – mówi Pan. To plany o pokoju, a nie niedoli. Dam wam szczęśliwą przyszłość i uczynię was ludźmi nadziei. Wysłucham was, gdy będziecie mnie wzywać i zbliżać się w modlitwie. Znajdziecie mnie, gdy będziecie mnie szukać, gdy będziecie mnie szukać całym swoim sercem, pozwolę się wam znaleźć.
Jako podsumowanie wybrzmiał głos narratora: Wieczór Bożego Narodzenia,
to wieczór ogromnej nadziei, ale też wieczór opuszczenia i smutku. Człowiek próbuje zrozumieć Boże działanie w swoim życiu, ale go nie widzi, a to co widzi często jest okropne.
Maryja budzi w nas zaufanie, że Bóg wie dokąd to wszystko prowadzi.
On rodzi się w gnoju i smrodzie, by być blisko twoich trudnych spraw. Przychodzi nie po to, by nagle uleczyć niepełnosprawność, zabrać chorobę, strach, samotność, depresję, wojny…ale jeśli tylko zechcesz, jeśli tylko uwierzysz, jeśli tylko na chwilę przysiądziesz przy żłóbku to On będzie obok i pomoże ci przejść przez to wszystko
z innym spojrzeniem…z nadzieją i pokojem w sercu…

Piękna dekoracja, stroje, układy taneczne i oprawa muzyczna dopełniły całości.
Na zakończenie pani kierownik Dorota Jankowska życzyła wszystkim przybyłym wiary, o której była mowa w jasełka, radości, pokoju i zdrowia na cały rok. Zaprosiła też na słodki poczęstunek, który jak zawsze był okazją do długich rozmów.

Pracownia komputerowo-ogrodnicza