Społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku w dniach 27-29 maja br. zwiedzała Wrocław.

W pierwszym dniu wraz z przewodnikiem p. Szymonem Maraszewskim zobaczyli Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami z ratuszem w jego centralnym punkcie. Następnie tonący w zieleni dziedziniec Narodowej Biblioteki Ossolineum. Mostem Tumskim, zwanym mostem zakochanych przeszli do najstarszej części Wrocławia na Ostrów Tumski, gdzie podziwiać mogli m.in. kościół św. Bartłomieja, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i Pałac Arcybiskupi. Podczas spaceru poszukiwali krasnali, z których każdy wygląda inaczej i ukazany jest przy wykonywaniu jakiejś charakterystycznej czynności. Na zakończenie dnia podziwiali miasto podczas godzinnego rejsu statkiem wycieczkowym „Kaczuszka” po Odrze.

Dzień drugi rozpoczął się od zwiedzania ZOO i Afrykarium. Zobaczyli tam wiele gatunków zwierząt z przysłowiowego „Czarnego Lądu”, wśród nich hipopotamy milowe, żyrafy, słonie, czy krokodyle. W podwodnym tunelu zwanym kanałem mozambickim zachwycali się przepływającymi nad ich głowami żółwiami, rekinami, czy płaszczkami. Podziwiali różnokolorowe ryby rafy koralowej, meduzy, skrzydlice. Popołudniowy deszcz i burza zmusiły ich do opuszczenia tego czarującego miejsca i udania się do Galerii Wroclavia z tarasu, której podziwiali panoramę miasta. Chętni wybrali się na małe zakupy i lody.

Dnia ostatniego przed południem zwiedzili Kolejkowo, miejsce dla młodszych i starszych. Cudowny świat w miniaturze, ukazujący na ogromnej makiecie jeżdżące pociągi i samochody, autentyczne miejsca z samego Wrocławia i nie tylko, a także 3500 figurek, które tworzą setki inscenizacji nawiązujących do wydarzeń i tradycji związanych z Dolnym Śląskiem.  

Ostatnim odwiedzonym we Wrocławiu miejscem było Cafe Równik, gdzie pracują osoby z różną niepełnosprawnością. Wspólny czas oraz rozmowa przy kawie z Piotrem i Karoliną młodymi ludźmi tam pracującymi, pozwoliły uczestnikom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące pracy, którą chcieliby podjąć.

Wrocław, miejsce wyjątkowe. Warto, warto, warto tam zawitać.

Pracownia komputerowo-ogrodnicza