Po wycieczce naszej warsztatowej nie zwalniamy tempa i w odpowiedzi na zaproszenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kłecka 5 czerwca udaliśmy się na XII już Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielone Nuty”. Wydarzenie rozpoczęło się o punktualnie o 10:00, w Domu Kultury EsTeDe Scena to Dziwna w Gnieźnie.

W sumie wystąpiło 10 placówek: przedszkola z Gniezna i Kłecka, Szkoły Specjalne ze Słupcy, Poznania, Kowanówka, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z Wągrowca, Gniezna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Dom Tęcza z Gniezna.

Naszą placówkę reprezentowali Natalia, Kinga, Milena, Justyna i ja Patryk razem z p. Agnieszką oraz naszym nauczycielem od muzyki panem Robertem.. Wystąpiliśmy w drugiej części, po przerwie. Kiedy wchodziliśmy na scenę, widownia powitała nas radosną owacją i chwilę potem rozpoczęliśmy ekologiczne śpiewanie. Wykonaliśmy piosenkę pt. Oddam ci Ziemio, opracowaną przez mnie. W trakcie śpiewania czuliśmy ogromne wsparcie. Staraliśmy się dać mnóstwo frajdy i zabawy. Po prostu jednym słowem daliśmy czadu. Publiczności bardzo podobał się nasz występ, za to otrzymaliśmy wielkie brawa i podziękowania. Po zakończeniu wszystkich występów Jury wręczyło dyplomy i nagrody. Nasz zespół Niepokorni został doceniony za „Wyjątkowy styl i poczucie rytmu”. Na koniec udaliśmy się na krótki poczęstunek i powoli zadowoleni wracaliśmy do Kłecka do Warsztatu.

Myślę, że możemy być z siebie dumni, bo razem osiągnęliśmy kolejny wokalny sukces i miejmy nadzieję, że spotkamy się tam za rok. 

Pomysł na artykuł – Uczestnik pracowni ceramicznej

Patryk Baumert