28 maja 2024 r. Caritas Polska jako Organizacja Partnerska Ogólnopolska podpisała umowę na realizację dystrybucji żywności oraz działań towarzyszących dla 262 600 osób na terenie wszystkich 16 województw.

Tego też dnia Caritas Polska podpisała umowę na realizację dystrybucji żywności z darowizn i dostarczania jej jako uzupełnienie paczki żywnościowej beneficjentom Podprogramu 2023.

Realizacja działań towarzyszących, mających na celu włączenie społeczne beneficjentów Podprogramu oraz dystrybucja żywności z darowizn jest możliwa już od momentu wyjścia Wytycznych IZ do Podprogramu 2023 tj. od 8 września 2023 r.

Natomiast dystrybucja artykułów spożywczych (w postaci paczek i posiłków) zakupionych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, rozpocznie się już w połowie czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy na stronę caritas.pl/fepzgdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje nt. tego, które Organizacje Partnerskie Regionalne i Lokalne realizują wyżej wymienione działania oraz kto kwalifikuje się do Podprogramu 2023, a co najważniejsze, gdzie uzyskać pomoc.

Strona Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej dotycząca Programu dostępna pod tym linkiem.