Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gnieźnie po raz VII zorganizował dla uczniów i wychowanków placówek specjalnych z powiatu gnieźnieńskiego rajd pieszy ŁAZIK. Dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku udział w nim był debiutem.

Pięciokilometrowa trasa wyznaczona została w Lesie Miejskim. Start był przy pomniku, punktem docelowym Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Korzystając z mapy należało dotrzeć do dziesięciu wyznaczonych punktów, a tam wykonać zadania wymagające różnorodnych umiejętności i sprawności. Co ważne, liczyła się nie tylko pomysłowość, odwaga, ale i współpraca w grupie. Należało m.in. zaopatrzyć medycznie osobę wyziębioną, trafić do celu z wiatrówki i łuku, a także przyszyć guzik po wcześniejszym odszukaniu „igły w stogu siana”.

Niektóre drogi leśne po nocnym deszczu, okazały się nie lada wyzwaniem do pokonania, ale dzięki temu stały się też atrakcją.

Ilość pozytywnej energii, którą wzbudziło wspólne realizowanie zadań, zmaganie z czasem i to, że poruszanie się zgodnie z mapą po nieznanym terenie pozwoliło dotrzeć do mety, zachęca do udziału w kolejnych ŁAZIKACH.

Pracownia komputerowo-ogrodnicza