W dniach 29-30 marca w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek i od godz. 10:00 – 20:00 w sobotę Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych XVI Zbiórkę Żywności pod hasłem: „TAK, Pomagam!”.

    Zbiórka w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zostanie przeprowadzona w sieciach handlowych m.in.: Kaufland, Biedronka, Lewiatan, MILA, LIDL, TESCO. Wolontariusze będą zbierać artykuły chemiczne oraz produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które nasza Caritas będzie mogła wykorzystać do przygotowywania posiłków dla osób ubogich oraz na świąteczne posiłki i paczki.
    Zbierać będziemy artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.
W Gnieźnie zbiórka będzie przeprowadzona w sklepach sieci Biedronka, LIDL, w Kauflandzie i w 2 sklepach sieci „Społem” („Trzynastka”, „Ziemowit”).
    Korzystać będziemy z pomocy wolontariuszy z gnieźnieńskich szkół. Młodzież będzie posiadała kamizelki i identyfikatory Caritas.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji i wsparcie najuboższych.
Osoby potrzebujące można również wesprzeć poprzez aplikację CARITAS, gdzie za dowolną kwotę można ufundować paczkę żywnościową dla podopiecznych naszej Caritas.
Aplikację zainstalujesz na swoim smartfonie:
http://bit.ly/caritas-android
http://bit.ly/caritas-ios