W minionym tygodniu, od 8. do 12. kwietnia, w Domu Aniołów Stróżów w Kruszwicy odbył się wyjątkowy czas – Tydzień Dobra.

Każdego dnia tworzyliśmy coś wyjątkowego, inspirującego i pozytywnego.
Rozpoczęliśmy od poniedziałku, który poświęciliśmy tworzeniu tablicy dobrych uczynków i dekoracji, które miały przypominać o sile i pięknie dobra w naszym życiu. Wtorek był dniem warsztatów artystycznych, gdzie poprzez rysunki staraliśmy się zdefiniować, co dla nas oznacza dobro.
Środa była pełna emocji, gdy oglądaliśmy klasyczną bajkę “Herkules”, która na swój sposób ukazywała, że dobroć jest bardziej wartościowa niż siła czy potęga. Czwartek był smakowity, bo wypiekaliśmy babeczki ozdobione logiem oraz napisem “Dzień Dobra” potem mogliśmy delektować się w atmosferze wspólnego świętowania.
Piątek, z kolei, to czas, gdy spotkaliśmy się na wspólnej imprezie z Klubem Seniora oraz wolontariuszami, dziećmi i młodzieżą z DAS Caritas Kruszwica. Razem śpiewaliśmy piosenki religijne, takie jak “Jesteś Królem”, “Barkę”, „ Jezus Chrystus Moim Panem Jest” oraz „Jesteś radością mojego życia”, które dodatkowo umacniały nas w przekonaniu o sile dobra i wspólnoty.
Korzystając z wyjątkowej okazji spotkania wszystkich uczestników, stworzyliśmy coś niezwykłego – wspólny obraz z odbiciem naszych dłoni. Ten symboliczny gest miał przypominać nam wszystkim, że każdy człowiek ma swoje miejsce i znaczenie w szerzeniu dobra na świecie. Poprzez połączenie naszych rąk na płótnie, chcieliśmy podkreślić, że wspólnie, działając razem, jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy. To właśnie każda jedna dłoń symbolizuje potrzebę i siłę współpracy, a razem tworzą obraz solidarności i jedności, który będzie przypominał nam o potędze, jaka tkwi w naszej wspólnej determinacji do czynienia dobra.
Tydzień Dobra nie tylko przyniósł nam wiele radości i wspólnych chwil, ale także ukazał, że nawet drobne działania mogą mieć ogromne znaczenie w budowaniu lepszego, bardziej wspierającego i życzliwego świata.

Autor: Beata Jaworska
Zdjęcia: Krzysztof Kupidura oraz Agata i Amelia Lewandowskie