Dnia 16.05.2019 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się XI Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem “W mocy Bożego Ducha”. Organizatorem Festiwalu był Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

     13 uczestników WTZ Kłecko wzięło udział w 2 kategoriach twórczości: pracy plastycznej ze wsparciem p. Iwony i p. Hani oraz inscenizowanej piosenki według pomysłu p. Iwony i naszego muzykoterapeuty p. Roberta.
Prace plastyczne dwójki uczestników wzięły udział w I kategorii twórczości, natomiast 11 uczestników przygotowało i zaprezentowało piosenkę inscenizowaną pt. “W mocy Bożego Ducha”. Nasze prace były wystawione w auli, jednak nie trafiły na podium. Za to piosenka zebrała burzę oklasków i gratulacji.
Podczas Festiwalu mieliśmy okazję spotkać się i podziwiać kreatywność znanych nam placówek, takich jak: DPS Łopienno, SOSW nr 1 w Gnieźnie.
Oglądaliśmy również występy innych placówek: WTZ Bielice, DPS Mielżyn, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Arka z Wrześni, SOSW Strzelno, Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego z Inowrocławia, WTZ Września, MOS Gniezno, Wspólnota Wiara i Światło “Promyczki” Września oraz Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina.
Był stres i trema, ale to pozytywnie wpłynęło na nasz występ. Świetnie się bawiliśmy i zbieraliśmy inspiracje na kolejne Festiwale i występy sceniczne.

Terapeuta pracowni plastycznej
Urszula Ogórkiewicz