Panie, otwórz nasze oczy,
abyśmy w naszych braciach i siostrach
Ciebie rozpoznali.
Panie, otwórz nasze uszy,
abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych,
zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych.
Panie, otwórz nasze serca,
abyśmy potrafili kochać siebie
tak jak Ty nasz kochasz.
O Boże, daj nam, proszę,
dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy:
serce przepełnione miłością do Chrystusa.

Św. Teresa z Kalkuty

          W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza naszym niezliczonym i niezastąpionym współpracownikom – Wolontariuszom Caritas AG wyrażamy serdeczne podziękowania i okazujemy należny szacunek. Wasza praca i zaangażowanie są przejawem szlachetnej wrażliwości i troski o dobro innych. Dzięki codziennej, wytrwałej i ofiarnej posłudze w parafialnych zespołach Caritas, szkolnych kołach Caritas a także na innych odcinkach kościelnej działalności charytatywnej – naszym bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji żyje się łatwiej, z poczuciem miłości, nadziei i bezpieczeństwa.
          W codziennej trosce o potrzebujących niech towarzyszy Wam Nasza Patronka – św. Teresa z Kalkuty. Przyjmijcie słowa papieża Franciszka z Mszy św. kanonizacyjnej w 2016 roku: Jej misja na obrzeżach miast i na peryferiach egzystencjalnych pozostaje dzisiaj jako wymowne świadectwo bliskości Boga wobec najuboższych z ubogich. Dzisiaj przekazuję tę symboliczną postać kobiety całemu światu wolontariatu: niech ona będzie waszym wzorem świętości! Niech ta niestrudzona pracownica miłosierdzia pomaga nam zrozumieć coraz bardziej, że naszym jedynym kryterium działania jest bezinteresowna miłość, wolna od wszelkiej ideologii i od wszelkich ograniczeń, skierowana do wszystkich niezależnie od języka, kultury, rasy czy religii. Matka Teresa lubiła mawiać: „ Być może nie znam ich języka, ale mogę się uśmiechnąć”.
         Nieśmy w sercu jej uśmiech i obdarzajmy nim tych, których spotkamy na naszej drodze, zwłaszcza cierpiących. W ten sposób otworzymy perspektywy radości i nadziei wielu ludziom przygnębionym oraz potrzebującym zrozumienia i czułość.


                                                                                                  W imieniu Pracowników i tych, którym służycie oraz własnym
                                                                                                                      ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas AG