W dniach 25 i 26 września 2020 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już osiemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których Caritas przygotuje posiłki i paczki dla najuboższych..
Zbiórka w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zostanie przeprowadzona w sieciach handlowych: Biedronka, Lewiatan, MILA, LIDL, TESCO oraz wielu innych sklepach lokalnych.
W Gnieźnie żywność będziemy zbierać w sklepach LIDL oraz w Biedronkach: przy ul. Mickiewicza i Witkowskiej. Korzystać będziemy z pomocy wolontariuszy z gnieźnieńskich szkół. Młodzież będzie posiadała kamizelki i identyfikatory Caritas.
Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).