Co roku od wielu lat Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Błogosławionego Michała Kozala w Słupcy organizował dla podopiecznych, samotnych starszych wieczerze wigilijne.  W roku 2020 pandemia koronowirusa nie pozwoliła na spotkanie przy wigilijnym stole, które odbywało się w świetlicy parafialnej.

Zaraza przerwała wspaniałą tradycję, niesamowity wieczór dzielenia się opłatkiem i spędzenia przy posiłku kilka chwil z przyjaciółmi na oczekiwanej od dawna życzliwej rozmowie. Postanowiliśmy, że obdarujemy naszych podopiecznych, starszych, samotnych paczkami żywnościowymi. W grudniu 2020 roku dzięki ofiarowanej pomocy wielu dobrych i współczujących ludzi, parafian, władz samorządowych, udało się zgromadzić żywność – olej, mąkę, makaron, kaszę, przetwory, bakalie, słodycze, artykuły chemiczne. Postaraliśmy się o tak zwane „tytki charytatywne” i wydaliśmy w okresie przedświątecznym 135 parokilogramowych paczek żywnościowych, często przygotowanych przez ofiarodawców.  Wolontariusze paczki – „tytki” rozwieźli do podopiecznych, starszych, samotnych. Akcją kierował Jan Gorzkowski zastępca przewodniczącego Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za dar podzielenia się żywnością wielu, wielu ludziom dobrej woli. Kochani bez Was oczekujący, nieraz „nie wyciągający rękę po pomoc” mieliby święta uboższe. Bardzo nam dziękowano za pomoc żywnościową, jaką udało się przygotować.
Kochani Słupczanie – bez Was nie byłoby tej akcji. Czujemy się zaszczyceni, że tak wielu ludzi bezinteresownie pomaga innym. Łączymy dla naszych ofiarodawców podziękowania. Dobro zawsze powraca.

Sekretarz Parafialnego Zespołu Caritas Władysław Szymański
Słupca, dnia 28 grudnia 2020 roku