W dniach 25 i 26 marca (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek, oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych XX Zbiórkę Żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Zbiórka w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zostanie przeprowadzona w sieciach handlowych m.in.: Biedronka, LIDL, Netto, Carrefour oraz kilku sklepach lokalnych. Wolontariusze będą zbierać artykuły chemiczne oraz produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które nasza Caritas będzie mogła wykorzystać do przygotowywania posiłków dla osób ubogich oraz przygotować świąteczne posiłki i paczki. Zebraną żywność przekażemy również uchodźcom z Ukrainy.
Zbierać będziemy artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, kasze, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.
Na terenie Gniezna akcję przeprowadzimy w sklepach Biedronka i LIDL. Skorzystamy z pomocy wolontariuszy z gnieźnieńskich szkół. Młodzież będzie posiadała kamizelki i identyfikatory Caritas.