28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego włączając się do uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha nasza Caritas świętowała jubileusz 30-lecia. Msza Święta na placu św. Wojciecha była doskonałą okazją by podziękować Bogu za 30 lat posługi Caritas w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

       Caritas to praca wielu ludzi nie tylko pracowników, ale też wolontariuszy i darczyńców, którzy każdego dnia, w konkretnych czynach realizują przykazanie miłości bliźniego.
W czasie Mszy św. Prymas Polski Abp Wojciech Polak wręczył medale “Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej” wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, którzy w sposób szczególny, z dużym zaangażowaniem i wieloletnią pracą niosą pomoc potrzebującym.
Medalami prymasowskimi zostali uhonorowani:
Jan Gorzkowski z Parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy,
Barbara Łasińska z Parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie,
Dorota Jarzyńska z Parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Gnieźnie,
Krystyna Przybył z Parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie,
Teresa Gorczyńska z Parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie,
Maria Fabiszak z Parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu,
Ewa Rzeźnik z Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła.

    Pielgrzymi i mieszkańcy Gniezna przybywający na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha po zakończonej sumie odpustowej mogli wziąć udział w pikniku zorganizowanym na Wzgórzu Lecha. Przygotowano tam wiele atrakcji m.in. występy artystyczne, zabawy i konkursy. Nie zabrakło też różnych smakowitości. Uczestnicy imprezy w zamian za ofiarę złożoną do puszek Caritas posilić się mogli pysznym żurkiem, bigosem, czeskimi knedlikami, a także słodkimi wypiekami. Z przekazanych w ten sposób datków uzbieraliśmy kwotę 2 325, 17 zł i 2,15 €, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie wypoczynku letniego dla kilku wychowanków z placówek Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
  Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Gniezna Tomaszowi Budaszowi, Urzędowi Miasta Gniezna oraz pracownikom Kurii Metropolitalnej za pomoc w organizacji pikniku. Podziękowania kierujemy również do wolontariuszy z Gnieźnieńskiej Szkoły Milenium oraz do wszystkich tych, którzy zasilili puszki Caritas.

FOTORELACJA