Wszystkich samotnych, ubogich i bezdomnych, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Stowarzyszenie Miłosierdzia oraz siostry szarytki zapraszają do jadłodajni przy ul. Lecha na uroczystą Wigilię o godz. 12.00. W tym roku do stołu zasiądzie również Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

– Podczas Świąt Bożego Narodzenia nikt nie powinien być sam – mówi Ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Dlatego chcemy, aby nasi podopieczni mogli godnie przeżyć ten szczególny czas. Chcemy poprzez takie wspólne spotkania budzić w naszych podopiecznych nadzieję zmiany trudnego losu i siłę do podejmowania trudu walki z przeciwnościami na co dzień. Niechaj dla wszystkich te Święta będą czasem radosnego spotkania z Jezusem przychodzącym do nas w drugim człowieku.
Wigilię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje każdego roku, od kilku lat wspólnie z siostrami szarytkami oraz Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego Paulo.
Tradycyjnie, gości tych, których nie stać na przygotowanie uroczystego posiłku lub sami nie chcą spędzać tego dnia.
Pracownicy i wolontariusze Caritas i Stowarzyszenia Miłosierdzia przygotują tradycyjne potrawy wigilijne m.in. smażonego karpia, kapustę, barszcz. Dla każdego, panie z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia przygotują też drobne upominki „od Gwiazdora”.
W tym roku, już po raz kolejny, w organizację Wigilii włączył się właściciel sklepów SELGROS, który przekazał produkty na Wigilię.
Zapraszamy również do wspólnej modlitwy w pierwszy dzień świąt, w kaplicy sióstr szarytek o g.10.00 dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej odprawi dla podopiecznych Mszę św. po której odbędzie się uroczysty obiad.