21 września Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku oficjalnie zainaugurowany został kolejny rok terapeutyczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku.

Proboszcz Mirosław Kędzierski jak zawsze w trakcie kazania posłużył się rekwizytem. Tym razem poduszką, kojarzącą się z odpoczynkiem i snem. Zachęcał do odrzucenia jej, by nie przespać ważnych w życiu chwil, do solidnej pracy nad sobą, w relacjach z innymi, ale też w przestrzeni zawodowej. Wskazywał także na postać celnika Mateusza, wspomnienie, którego w tym dniu jest obchodzone. I jego powołanie przez Jezusa, niecodzienne, pomimo pogardy jaką budził w innych, za sprawą nieuczciwego zbierania opłat na rzecz Rzymian. Powołanie, które powinno budzić nadzieję w każdym z nas, by pójść za Panem gdy zaprasza, pomimo słabości noszonych w sobie.
Następnie w placówce kierownik p. Dorota Jankowska przywitała wszystkich i przedstawiła plany na najbliższy czas. Opowiedziała o tym, w czym już braliśmy udział od 1 września, jak chociażby rejs żaglówkami po jeziorze Kłeckim, czy wyjeździe na grzyby. Mając nadzieję na spokojny rok życzyła wszystkim zdrowia i sił do codziennej pracy.