Na zakończenie wakacji, wychowankowie Domu Aniołów Stróżów w Kruszwicy wyjechali do Solca Kujawskiego. Celem wycieczki były odwiedziny JuraParku i zwiedzenie miasta.

Wizyta w JuraParku była dużym przeżyciem. Oprowadzający grupę przewodnik tłumaczył dzieje mezozoicznych gadów. Na ścieżce edukacyjnej umieszczono ponad 100 naturalnej wielkości rekonstrukcji dinozaurów i innych zwierząt żyjących w tej epoce. Seans w Kinie Emocji 5 D i zwiedzenie Muzeum Ziemi pozwoliły utrwalić nabyte już informacje. Następnie, w czasie wolnym,  młodzież zwiedziła inne atrakcje Parku (m.in. Jurajski Ogród Botaniczny i ekspozycję Zamki Polskie w miniaturze). Wychowankowie DAS  chętnie korzystali też z Placu Zabaw, Parku Zabaw i Salonu Gier.   
Zwiedzanie miasta rozpoczęto od wizyty w Bibliotece Publicznej. Dyrektor placówki oprowadziła młodzież po placówce, szczególną uwagę poświęcając salonowi poświęconemu znanej piosenkarce, Irenie Santor, która w nadwiślańskim mieście spędziła swoją młodość. W salonie znajduje się wiele eksponatów podarowanych przez panią Irenę (m.in. płyty książki, dedykacje, rękopisy itd.). Po zwiedzeniu miasta i zjedzeniu obiadu, wychowankowie kruszwickiej placówki Caritas mogli wrócić do Kruszwicy. Teraz pełna nowych wrażeń młodzież może rozpocząć nowy rok szkolny.

Tekst: Piotr Olubiński
Zdjęcia: Hanna Olubińska