Pragniemy zaprosić wszystkie szkoły, parafie, zakłady pracy do włączenia się w akcję wspierania dzieci z państw ogarniętych kryzysem – Syrii i Libanu, przebiegającą pod hasłem „Kolega-koledze”.
Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas Polska, do której przystąpiła także nasza Caritas, polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Obecna trudna sytuacja gospodarcza i polityczna na Bliskim Wschodzie sprawia, że dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji, bądź nie mają jej w ogóle. Każda wyprawka szkolna przekazana dzieciom z krajów objętych kryzysem pozwoli na zminimalizowanie problemów i zapewnienie udziału w zajęciach edukacyjnych.
W zbiórkę może włączyć się każdy, ale w sposób szczególny zapraszamy do udziału w tej akcji Szkolne Koła Caritas oraz wszystkie szkoły z naszej archidiecezji, aby uczniowie wspierali swoich rówieśników w Syrii i Libanie.
Zebrane przez naszą Caritas wyprawki szkolne zostaną na początku listopada przekazane do Caritas Polska, a stamtąd transportem lotniczym zostaną dostarczone do Libanu , gdzie będą dystrybuowane do potrzebujących dzieci.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI I PODSTAWOWE INFORMACJE:
15.09.-15.10 zbiórka artykułów szkolnych w szkołach i parafiach, przesłanie mailowej informacji do koordynatora o przystąpieniu szkoły bądź parafii do akcji (mail poniżej).
do 30.10.  dostarczenie lub wysyłka wyprawek do Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (os. Orła Białego 20, 62-200 Gniezno).
do 6.11. nasza Caritas przekaże zebrane wyprawki do Caritas Polska, skąd transportem lotniczym trafią do Libanu i Syrii.
kontakt do osoby odpowiedzialnej ze strony Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej: mail: redakcja@caritas.gniezno.pl, tel. 61 425-57-86.
– materiały graficzne do pobrania: GRAFIKA, PLAKAT.