14 września 2023 Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jerzego i św. Jadwigi  w Kłecku oficjalnie zainaugurowany został kolejny rok terapeutyczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku.

       

  Proboszcz ks. Mirosław Kędzierski w trakcie kazania posłużył się zegarkiem i nitką. Opowieść o przemijaniu miała uzmysłowić słuchającym, że wszystko w życiu ma  swój czas. Warto wypełniać go życzliwością, serdecznością, modlitwą, spotkaniami z drugim człowiekiem,  poznawaniem nowych ludzi, nowych rzeczywistości, doskonaleniem siebie.  I w ten sposób odkrywać, że to co teraz jest poza możliwościami, za kilka dni, tygodni, czy miesięcy ma szansę stać się nową umiejętnością, czy większym dobrem w nas.  Na sam koniec nawiązał do wspominanej w tym dniu w liturgii postaci św. Jana Chryzostoma, zwanego  Złotoustym. Zachęcał, by na co dzień tak jak św. Chryzostom, używać tylko pięknych słów w stosunku do drugiego człowieka. 

         Następnie w placówce kierownik p. Dorota Jankowska przywitała całą społeczność i opowiedziała o planach na najbliższe miesiące. Życzyła wszystkim zdrowia i zapału do codziennej pracy.

Tekst i zdjęcia: Pracownia komputerowo-ogrodnicza