W najbliższą niedzielę, 19 listopada 2023 r. obchodzić będziemy 7. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. 

Ojciec Święty w tegorocznym orędziu pisze: “Zainteresowanie się ubogimi nie kończy się więc na pochopnym dawaniu jałmużny. Wymaga przywrócenia właściwych relacji międzyludzkich, które zostały zniszczone przez ubóstwo. W ten sposób „nieodwracanie wzroku od biednych” prowadzi do zyskania pożytku z miłosierdzia, miłości, która nadaje sens i wartość całemu życiu chrześcijańskiemu”.
Odpowiedzmy na te słowa modlitwą, pomocą, czy wspólnym spotkaniem. Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się na marginesie życia. Czasami wystarczy tylko splot kilku niefortunnych zdarzeń.


Orędzie Ojca Świętego na VII Światowy Dzień Ubogich można przeczytać tutaj.

W przeddzień Światowego Dnia Ubogich, sobotę 18 listopada w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo odbędzie się msza święta, którą odprawi dyrektor Caritas ks. Marcin Andrzejewski. Po mszy zaprosimy wszystkie osoby ubogie, wykluczone na uroczysty obiad.

Nasza Caritas codziennie pomaga osobom ubogim i w kryzysie bezdomności wydając ciepłe posiłki, paczki żywnościowe, odzież czy karty podarunkowe “Na codzienne zakupy”. Okazją do włączenia się w pomoc potrzebującym będzie też organizowana przez nas już niebawem, bo 8 i 9 grudnia zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”.