„Dzięki działalności wolontariuszy, dobrym ludziom, którzy dzielą się tym, co mają, co jest dla nich najważniejsze, tym co potrafią, wspierają różne akcje wówczas możemy mówić wprost o dobroczynności” – mówi ks. Marcin Andrzejewski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Po raz drugi wolontariusze ze szkół podstawowych i średnich z Inowrocławia i okolic spotkali się, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza na inowrocławskiej Hali Widowiskowo – Sportowej. Spotkanie wolontariuszy w Inowrocławiu wpisało się już w kalendarz inowrocławskich wydarzeń, jest podziękowaniem dla tych, którzy zawsze spieszą z pomocą, zawsze są blisko tych najbardziej potrzebujących.
Po raz kolejny na wolontariuszy czekały liczne atrakcje, takie jak pokazy sportowe, gry i zabawy, symulatory i Gogle Okular oraz pokazy edukacyjne przygotowane przez organizatorów wydarzenia – Inowrocławską Filię Caritas AG. Podczas wtorkowego spotkania wolontariusze poprzez zabawę i edukację spędzili miło czas na inowrocławskim OSiRze. Gościem specjalnym był Miłosz Stoiński – sportowiec, Mistrz Świata w pokazach sportowych freestyle Football. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą pracę o tematyce pokoju. Kierując zaproszenie do przybycia na obchody Dnia Wolontariusza, organizatorzy zaprosili bowiem wolontariuszy do podjęcia tematyki pokoju na świecie. Pierwsze miejsce z bardzo wymownym plakatem o pokoju zdobyli uczniowie inowrocławskiej „Budowlanki”. Na wszystkich uczestników spotkania czekały hamburgery przygotowane przez Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. Organizację wydarzenia wsparło wiele instytucji oraz osób dobrej woli i otwartego serca.Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia składamy serdeczne podziękowania. #Dobrajestwięcej!

Tekst i zdjęcia: ks. Marcin Łojko