W Wigilię wszystkich samotnych, ubogich i bezdomnych, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Stowarzyszenie Miłosierdzia oraz siostry szarytki ze Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo zaprosiły do jadłodajni przy ul. Lecha na uroczystą wieczerzę wigilijną. Do wspólnego stołu zasiedli i połamali się opłatkiem razem z ks. abp. Wojciechem Polakiem, prymasem Polski.

Zwyczajowo, każdego roku Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej Wigilię organizuje 24 grudnia. Tradycyjnie gości tych, których nie stać na przygotowanie uroczystego posiłku lub nie chcą spędzać tego dnia sami. Pracownicy i wolontariusze Caritas i Stowarzyszenia Miłosierdzia przygotowali tradycyjne potrawy wigilijne m.in. barszcz, smażonego karpia, kluski z makiem czy kapustę z grzybami. Dla każdego, panie z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia miały też drobne upominki „od Gwiazdora”.
Organizację wigilii, od wielu lat, wspiera firma Selgros, która w tym roku na ten cel przekazała darowiznę m.in. w postaci karpi, barszczu czy napojów.

Zgodnie z kilkuletnim zwyczajem, po raz kolejny, dla chętnych osób, które korzystają z posiłku w jadłodajni, w pierwszy dzień Świąt (25.12) w kaplicy Domu Sióstr Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo odbędzie się uroczysta Msza św. Odprawi ją ks. Marcin Andrzejewski, dyrektor Caritas. Po Eucharystii wszyscy wspólnie zasiądą do uroczystego obiadu.