Nasza Caritas po raz drugi wzięła udział w Programie Fundacji Biedronki „Żywnościowy SOS”. Jego celem jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc żywnościową, by miały one większe możliwości udzielania wsparcia.

Program jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację najbardziej wrażliwych grup społecznych – osób dotkniętych ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. W ramach projektu otrzymaliśmy od Fundacji Biedronki e-kod na zakupy do sklepów sieci Biedronka o wartości 60 000 złotych.
Otrzymane środki pozwoliły nam na przygotowanie ponad 700 paczek zawierających m.in. olej, mleko, cukier, kaszę, konserwy i dania gotowe, które przekazywaliśmy potrzebującym poprzez Parafialne Zespoły Caritas w różnych miejscowościach naszej archidiecezji, dzięki czemu pomoc trafiła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej współpracuje z Fundacją Biedronki od 2020 roku, realizując co roku także inny program pomocowy dla seniorów – „Na codzienne zakupy”.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Biedronki za zaufanie i wsparcie w niesieniu pomocy potrzebującym.