Zbliża się Dzień Dobra 2024 – radosne święto pomagania – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. Dzień Dobra przypada 13.04., ale istnieje możliwość organizacji Dnia Dobra w innych dniach: 6-14.04.

W tym roku stawiamy na małe spotkania w społecznościach, gdzie działają Wspólnoty Caritas. Bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób zaangażowało się w ten dzień, aby inni zobaczyli, że to właśnie dzięki Wolontariuszom Caritas dobra jest więcej!
Zachęcamy Parafialne Zespoły Caritas oraz Szkolne Koła Caritas do aktywnego włączenia się i przeprowadzenia Dnia Dobra. Informacje i rejestracja Wspólnot i miejsc takich spotkań na stronie: www.dziendobra.pl
W ramach Dnia Dobra można zorganizować: pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji. Tegoroczny Dzień Dobra przebiega pod hasłem „Obdarowani”. Postarajmy się, by poszczególne punkty programu pomogły uczestnikom odkryć swoje talenty, nauczyć się nowych umiejętności, zainspirować się historiami ludzi żyjących z pasją.
Pokażmy wspólnie, że dobra jest więcej! 💛