W Domu Aniołów Stróżów zagościła wiosenna atmosfera pełna barwnych kwiatów i radosnego tworzenia. W ostatnich dniach miały miejsce warsztaty, które pozwoliły seniorom i młodzieży na poznanie tradycji tworzenia palm wielkanocnych oraz bukietów kwiatów typowych dla regionu kujawskiego.

Warsztaty, prowadzone przez Panią wolontariuszkę Jagodę Gralak, skupiły się na tworzeniu palm wielkanocnych z żonkili, krokusów i bazich kotków – kwiatów charakterystycznych dla kujawskiej kultury i tradycji. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać historię i symbolikę tych ręcznie wykonanych palm, które od wieków zdobią domy i kościoły w okresie Wielkanocy.
Pani Jagoda Gralak, pełna pasji i zaangażowania, dzieliła się swoją wiedzą z uczestnikami, prowadząc ich przez każdy krok procesu tworzenia. Wspólna praca nie tylko pozwoliła na odkrycie tajników tradycyjnego rzemiosła, ale również umożliwiła integrację i budowanie więzi między uczestnikami Domu Aniołów Stróżów w Kruszwicy.
Nie tylko palmy były głównymi bohaterami warsztatów – pani Jagoda zaprezentowała także techniki tworzenia bukietów kwiatów kujawskich, wśród których królowały maki i chabry. Te symboliczne kwiaty, znane ze swojej urody i kulturowego znaczenia, stanowiły inspirację dla uczestników, którzy pod czujnym okiem Pani Jagody wyczarowali własne bukieciki, nawiązujące do lokalnych tradycji i piękna natury regionu.
Dla seniorów i młodzieży Domu Aniołów Stróżów warsztaty nie tylko były okazją do nauki i twórczego wyrażania się, ale również momentem budowania wspólnoty i wspólnego przeżywania radości w przygotowaniach do świąt. Pani Jagoda Gralak dzięki swojemu zaangażowaniu sprawiła, że atmosfera tych dni nabrała wyjątkowego, wiosennego blasku, przynosząc radość i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników.

Autor: Beata Jaworska
Zdjęcia: Beata Jaworska