Około stu osób, ubogich, samotnych i bezdomnych zaproszonych przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zasiadło w niedzielę do wielkanocnego śniadania.

Świąteczne dania przygotowała Caritas, siostry szarytki oraz członkinie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Uroczysty posiłek poprzedzony był Mszą św. odprawioną przez dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ks. dr. Marcina Andrzejewskiego – W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy! Bóg jest między nami! Oto Jezusowi się powiodło! Wybił się, wywyższył i wyrósł bardzo. Mamy więc powód do nieprawdopodobnej radości! Dlatego dążmy do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Zerwijmy z tym, co na ziemi i zwróćmy się ku temu, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga – mówił do zgromadzonych w Słowie Bożym.
Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na biesiadowanie przy poświęconych tradycyjnych potrawach m.in: żurku, kiełbasce, jajach i słodyczach.

Fot. Siostry Szarytki Gniezno